Veisimas

Grynaveisliai Holšteinai ar Montbeliarde mišrūnės?

Galima ginčytis kas geriau, grynaveislės karvės ar mišrūnės, tačiau rezultatai kalba patys už save. Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikti tyrimai patvirtino, kad Holšteinų ir Montbeliarde mišrūnės,lyginant su grynaveislėmis Holšteinų karvėmis, per gyvenimą duoda daugiau pieno,jų baltymų ir riebalų kiekis būna didesnis, karvės dažniau išgyvena iki 5-tos ar vėlesnės laktacijos.

2012 metais atlikto Kalifornijos tyrimo duomenys pradėti rinkti karvei apsiveršiavus pirmą kartą. Lygiai po 4 metų, kai nebeliko nei vienos imtyje galinčios dalyvauti grynaveislės Holšteinų karvės, duomenų rinkimas buvo baigtas. Susumavus rezultatus paaiškėjo,kad Montbeliarde mišrūnių pelnas per gyvenimą buvo 49,5% didesnis nei Holšteinų.

Mišrinti gyvuliai buvo ženkliai pranašesni vaisos klausimu, ankstyvesniu pirmu sėklinimu, didesniu vaisos indeksu, jiems prireikė mažiau laiko nuo apsiveršiavimo iki pirmo sėkmingo apsėklinimo. Somatinių ląstelių skaičius taip pat buvo mažesnis.

1

Kitas tyrimas patvirtinantis mišrūnių privalumus 2016 metais atliktas Minesotos valstijoje, JAV. Jo metu analizuotos 8 didelės bandos.

Per pirmą laktaciją surinki duomenys sufleravo, kad Montbeliarde ir Holšteinų veislių mišrūnės turėtų būti produktyvesnės už grynaveisles Holšteinų karves dėl mišrinimo suteikiamų naudų:

  • Mažesnės išlaidos reprodukcijai;
  • Didesnis veršelių išgyvenamumo rodiklis per pirmas 48 valandas;
  • Ne mažesnis nei Holšteinų baltymų ir riebalų procentas;
  • Greitesnis grįžimas į reprodukcijos piką per antrą laktaciją

2

Montbeliarde bulių spermos galite įsigyti per el.parduotuvę www.gameta.lt, taip pat paskambinę tel. 8 615 37005.